Translate

wtorek, 6 stycznia 2015

Ewa Wojdyłło...

Publikuję ponownie ten post,  gdyż do bloga wkradł się chochlik i sprawił, że post zniknął :-)
(poprzednia publikacja 14.12.2014r.)

Długo nie pisałam, jeszcze dłużej zastanawiałam się o kim napisać, po takiej przerwie. Szczególnie zależało mi by była to osoba piękna, mądra i inspirująca... Znam wiele takich kobiet. Zdecydowałam się jednak tym razem zachwycić się osobą, którą znam tylko za pośrednictwem książek i artykułów.  

Ewa Woydyłło...źródło: http://www.wysokieobcasy.pl/

CV: Ewa Woydyłło-Osiatyńska

- ur. 1939, dr psychologii, terapeutka uzależnień, tłumaczka, ukończyła historię sztuki i dziennikarstwo oraz psychologię. Spopularyzowała w Polsce leczenie oparte na modelu Minnesota, bazującym na filozofii Anonimowych Alkoholików.
źródło: wyborcza.pl/


źródło: http://wyborcza.pl

A w Wyborczej świetny wywiad, którego poniżej przedstawiam fragmenty:


***
Nie odkładaj realizacji pragnień, bo czas cię zmieni i przyjdą inne pragnienia?

- Tak jest choćby z podróżami.

***
 Niedawno byłam w Nowym Jorku i poszłam na próbę do filharmonii, można kupować bilety za 5 dolarów, miejsca są nienumerowane. Usiadłam koło starszych osób, które robiły na drutach. Grali Strawińskiego, byłam zachwycona, w czasie przerwy rozmawiam z jedną z tych pań. Okazuje się, że bardzo ciężko przeżyła śmierć swojego psa czy kota i lekarz zalecił jej, szczególnie kiedy słucha muzyki, żeby dziergała. W ten sposób złagodzi swój sentymentalizm związany z żałobą, skupi się na dzierganiu, zamiast poddawać się depresji. Pomyślałam: może kiedyś użyję tego przykładu - odpoczynek traktowany jak terapia.
***
Co to jest czas zmarnowany?

- To jest czas, w którym nic dobrego, ciekawego nie przeżywam. Zabawa z psem nie jest czasem zmarnowanym, ale bezmyślne zmienianie kanałów pilotem tak.

Więcej znajdziesz tu: artykuł

źródło:  http://www.wysokieobcasy.pl/
Ewa Woydyłło to autorka książek: 

m. in: Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień, Zaproszenie do życia, Podnieś głowę: Buty szczęścia, Sekrety kobiet, My–rodzice dorosłych dzieci, W zgodzie ze sobą, Rak duszy', 
O alkoholizmie, Poprawka z matury.

Może warto kupić sobie lub bliskiej osobie jedną z nich pod choinkę ...

1 komentarz:

  1. Beatko, jak dobrze, ze znalazlam w sieci Twoj blogowy kacik. Ja, kobieta 70-, poszukuje jasnych stron zycia i ludzi jasnych. Rozczytuje sie w ksiazkach pozytywnego myslenia, lecz nie trafilam jeszcze na ksiazki Pani Ewy. Na pewno odrobie te zaleglosc :))
    Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie :)
    sosdladojrzalosci.blogspot.com
    Alicja

    OdpowiedzUsuń

Łączna liczba wyświetleń